Doporučené hračky pro děti od 0 do 12 měsíců

Blíží se Vánoce a čas nakupování dárků a hraček pro vaše děti. Dobrá hračka dokáže stimulovat a povzbudit vývoj vašeho nejmenšího, proto je důležité vědět, jak správně vybrat. Pomůžeme vám tím, že vám poskytneme několik indicií.

Miminka 0-6 měsíců

V prvních měsících dítěte, ke čtvrtému týdnu života, je dítě schopno na několik okamžiků upřít oči na obličeje nebo předměty vzdálené asi 30 cm. Z tohoto důvodu je v tomto věku můžete začít učit určité obrázky, knihy nebo závěsná chrastítka přizpůsobená těmto věkům. Na konci prvního trimestru bude dítě schopno držet určité předměty v rukou a vkládat je do úst; Proto je v tomto věku dobré si s miminkem hrát s chrastítky, která vydávají nějaký zvuk nebo jsou z plastu či látky, aby se mohlo dotýkat a sát. Během následujícího trimestru, do 6 měsíců, miminko získá zručnost rukou, výrazně se mu zvýší zraková kapacita, začne vokalizovat, je čas ukázat mu svůj vlastní obraz v zrcadle, užije si spoustu legrace.

m

Je doporučeno:

Hračky, které stimulují smysly: s různými barvami, texturami a zvuky, jako jsou koberečky, chrastítka, mobilní kolébky nebo látkové příběhy.
Hračky pro velmi malé děti musí splňovat řadu vlastností, aby padly: měkké, bez malých kousků, s různými texturami a nápadnými barvami… Hračky, které přitahují pozornost vašeho miminka a pomáhají mu ve vývoji.
Hračky, které pomáhají objevit vlastní tělo vašeho miminka: kousátka, gumové panenky.
Miminka 6-12 měsíců

Po příchodu na konci 6. měsíce je dítě schopno zůstat sedět mezi polštáři, klábosit a může si vzít pouze lžičku, protože jeho manuální zručnost se značně rozvinula.

Abychom tyto dovednosti miminka nadále podněcovali a povzbuzovali, můžeme si s nimi hrát s plastovými kostkami různých barev, chodítkem, skákacími míčky nebo tvary, které se kutálí, zrcadly a hračkami do koupelny.

Do 9 měsíců se miminko naučí otáčet, objeví pocit kousání (protože mu v této době vylezou první zoubky), začne přitahovat pozornost rozmanitost zvuků a hudby, je již schopno pustit předmět vzít si další pro sebe a rád shodit hračky. V této fázi si obvykle vyvine zvláštní náklonnost k plyšovému zvířeti, hračce nebo přikrývce.

Děti se v této fázi hrou učí, hrát si s nimi, můžeme využít stohovatelné kostky, které se dají vkládat do sebe, hračky s kolečky, pohádky s texturami, s různými kresbami…

Během posledního trimestru prvního roku života se dítě začne plazit dopředu a pokusit se někde postavit podepřené. Otevřete se mu, nekonečné možnosti.

Kromě toho již rozumí jednoduchým pojmům, jako je uvnitř a venku, rád si hraje na ukládání a přijímání věcí, učí se loučit se, rád hraje míč a je schopen se vrátit, když si s ním hrají, zdokonaluje mluvenou řeč.

m

Je doporučeno:

Hračky, které stimulují zkoumání předmětů: koule, látkové a kartonové příběhy a jakákoliv hračka, která umí uchopit a prozkoumat.
Hračky, které stimulují pohyb: snadno uchopitelné, houpačky, stimulátory plazení.
Hračky, které stimulují afektivitu: plyšáci, hadrové panenky.