Jak si v létě zpříjemnit bydlení

Letní počasí je každým rokem horší a horší. Horka udeří většinou již začátkem května a až do konce září se objevují v určitých intervalech. Přežít horka v bytě v paneláku je v podstatě nejhorší varianta. Jak si horka zpříjemnit a přežít je? Chce to trochu péče a přemýšlení ale stojí to za to!

protahování na balkoně

Zahrada je spása

Je dokázáno, že ve stínu stromů jsou horka mnohem snesitelnější, než v domě, nebo v paneláku. Pokud máte možnost být přes horka na zahradě, určitě této možnosti využijte. Stromy totiž pohlcují sluneční světlo a ochlazují teplotu pod nimi o několik stupňů nižší než v okolí. Navíc pod stromem je i vlhčí prostředí, což také pomůže.

Štěstí přeje připraveným

Pokud nemáte možnost být přes horka někde ve stínu stromů, pak se musíte na horka připravit i doma. Můžete si pořídit třeba větrák, který vás v největších horkách ochladí. Další možností je klimatizace, ta je však poměrně hodně nákladná a hlučná. Další možností je pořídit si vnější rolety na okna, které zabrání ohřívání skel a tím pádem i hodně pomůže udržet teplotu snesitelnou. Má to ale nevýhodu, doma budete mít opravdu tmu a budete celé léto svítit. Větrejte hlavně v noci a brzy ráno, než se teplota začne šplhat zase nahoru. Ideální je udržovat v bytě i trochu vlhkost ale ne zase moc. Přežít horka v bytě není jenom tak, když si ale uděláte ledový nápoj, určitě to zvládnete.

Vyrazit k vodě

U vody vám nebude připadat, že je takové horko, pokud jste i velcí plavci a vydržíte ve vodě delší dobu, pak budete úplně v klidu, protože vám bude fajn. Nevýhodou je, že na koupalištích a u čistých vod se většinou sejde hodně lidí zaráz – prostě tam vyjede celé město.
batole ve škopku

Hory, naše spása

Pokud nesnášíte horko a čeká vás další perný den tak šup do nejbližších hor na túru. V horách je teplota většinou o několik stupňů nižší a rozhodně nedosahuje tropických teplot. Pokud špatně snášíte horko, místo dovolené u moře můžete zvolit tu horskou a budete spokojení.