Jaké výhody má čtení zpráv na internetu


Asi není třeba říkat, že internet se dnes stal hlavním informačním médiem. Jen málokdo dnes již sleduje televizi, když má toto vše k dispozici na dosah ruky, bez toho, že by musel čekat, až bude daný program spuštěn. A u ničeho takového tento rozdíl nevidíme tak, jako je tomu u zpráv.

 

Dříve jsme se je dozvídali v novinách a následně především v televizi. To znamenalo, že celé rodiny čekaly v daný čas večer u televize, aby se dozvěděly, co se stalo nového. Mnozí lidé si dokonce právě podle večerních zpráv řídili hodinky.

 

čtení zpráv na internetu

 

To však znamenalo, že jsme se některé věci dozvěděli i s několikahodinovým zpožděním. Jistě, pokud se stalo něco skutečně mimořádného, objevil se na obrazovce pruh s danou zprávou, často se pak také vysílalo k dané události mimořádné zpravodajství. To se ostatně děje i nyní, jen to v dnešní době již nemá takový význam.

 

Je to především proto, že dnes se dozvídáme novinky hlavně prostřednictvím internetu. Prakticky každá stránka, kterou používáme například pro e-mail, ukazuje také nejnovější zprávy. Typickým příkladem zde může být Seznam, ale jsou i další. To má výhodu, že se novinky dozvíme v podstatě okamžitě, mnohdy jen pár minut poté, co se stanou. Přidávání zpráv na internet je totiž mnohem rychlejší, než příprava vysílání.

 

dříve jsme zprávy sledovali v televizi

 

Je však jasné, že tento způsob není pro všechny. Zvláště starší lidé mají mnohdy problém se v té záplavě informací vyznat a orientovat. Pro ně je potom lepší, když se dívají na zprávy klasicky v televizi, kdy mají jednu po druhé.

 

Samozřejmě je zde otázka objektivity, avšak zde nelze jednoznačně říci, který zdroj je v tomto ohledu lepší. Zde záleží na konkrétním televizním kanále či serveru, jak danou zprávu podá a zda pouze řekne holá fakta, nebo ji nějakým způsobem emocionálně zabarví. V každém případě je důležité to, abychom se včas dozvěděli vše, co potřebujeme.