Kdy je lepší se viagře vyhnout?

Pokud vás trápí potíže s erekcí, asi jste už někdy uvažovali, že je vyřešíte pomocí viagry. Možná ji dokonce už i užíváte. Nezapomeňte však, že k tomu, abyste mohli viagru užívat, potřebujete předpis od doktora. Bez předpisu můžete na viagru zapomenout. Je to mimo jiné i kvůli tomu, že ne všem mužům můžeme doporučit užívání těchto modrých pilulek. Její užívání totiž sebou nesou jistá rizika, které musí váš lékař před předepsáním zvážit.

kondom

Viagra obsahuje účinnou látku sildenafil, která je právě zodpovědná za to, že budete mít po užití erekci, i když s tím obvykle máte potíže. Ale ne všichni muži mohou tuto látku užívat. Výrazně se nedoporučuje mužům, kteří mají problémy se srdcem. Je kontraindikována pro ty, kteří užívají léky ze skupiny nitrátů. Ty se používají na utišení bolestí způsobené nesprávnou činností srdce. To jsou například pacienti s takzvanou anginou pectoris. Dále musí lékař pečlivě zvážit předepsání viagry těm mužům, kteří trpí nízkým tlakem, jsou po mozkové mrtvici nebo infarktu. Požití viagry, která ovlivňuje činnost cév, by mohl jejich stav zhoršit.

Kromě toho u viagry existují i vedlejší účinky, které mohou být dost nepříjemné. Muži udávají, že po požití je často trápili silné bolesti hlavy a vnímali podivné tepání uvnitř ní, které přirovnávali k tomu, jako by jim někdo klepal do lebky kladívkem. „Obvyklá“ je také únava nebo nevolnost. Hodně mužů podávalo zprávy i o potížích se zrakem. Někteří měli zabarvené vidění do modrých tónů, jiní zase do červených tónů. Neobvyklá nebyla ani bolest očních bulv.

sex

Nechcete raději brát viagru? Existují i jiné možnosti, které můžete využít. Alternativní, volné prodejné léky na erekci mají často menší nebo dokonce žádné udávané vedlejší účinky. Mezi takové doplňky stravy patří třeba ArginMax, Clavin nebo Erectan. U Kamagra prodej je velice populární.