Ruční vysávání dna bazénu je účinnější, než vysávání koberců

Vysáváte-li koberec ručním sáčkovým vysavačem, část nečistot mezi vlákny ulpí a ty je pak nutné odstranit mokrým procesem čištění. U vysávání bazénového dna je to jiné, tam se nasává pomocí vysavače nečistota přímo do filtračního okruhu a ten se postará o to, aby většina z nich byla zachycena buď v papírové kartuši anebo ve filtračním písku. Toto však není jediný důvod, proč je ruční vysávání bazénového dna účinnější, tentokrát máme na mysli účinnost na lidský organismus.

míč na hladině bazénu

Ptáte se, o jakou účinnost nám jde?

Svalová hmota – vykonáváte sedavé zaměstnání, anebo za vás manuální těžkou práci provádí stroje? Pak byste měli pravidelně sportovat a cvičit. Jenže ne každého to baví, a ne každý také má na sportování někde v posilovně čas. Lidé jsou dnes přetíženi mnoha povinnostmi, a tak se stává, že namísto cvičení řeší telefonáty a e-maily a různé nepříjemné konfliktní situace. Tím vším pomalu, a hlavně nenápadně, ochabuje svalová hmota, a pokud jí neprocvičíte, její atrofii poznáte na vaší omezené hybnosti.

Břišní a zádové svaly – atrofie svalů se projevuje i na těchto svalových partiích. Ochablé břicho a záda způsobují problémy při předklonech a záklonech, při zvedání břemen, přenášení tašek s nákupem atd. A právě ruční bazénový vysavač na teleskopické tyči dokáže perfektně procvičit i tyto svalové partie.

voda v bazénu

Lymfatický systém – společně s procvičováním svalstva dochází k rozproudění lymfatického systému a ten je důležitý pro správné fungování vaší přirozené imunity. Ruční čištění dna bazénu je pro to ideální cvičební úkon.

Dobrá nálada – fyzický pohyb přispívá k uvolnění hormonů štěstí. Ty se v krvi objeví vždy, pokud podnikáme přiměřenou fyzickou námahu. Podotýkáme, že musí být přiměřená, tedy nikoli extrémní, anebo naopak nedostatečná. A vysávání dna ručním vysavačem je pro zlepšení nálady naprosto ideální.