Chcete se chovat ekologičtěji? Používejte přírodní kosmetiku

Přírodní kosmetika je v posledních letech velmi populární. Lidé se čím dál tím více zaměřují na to, aby různé věci, které v běžném životě používají, neškodily přírodě. Rozjíždí se u nás trendy jako minimalismus, zero waste a s tímto smýšlením nepochybně souvisí i používání přírodní kosmetiky. V čem spočívá „kouzlo“ přírodní kosmetiky? Jak už vám může název napovědět, jedná se o kosmetiku, která obsahuje čistě přírodní složky a nenajdete v ní takové, které představují zátěž pro naši Zemi. Což je největším benefitem přírodní kosmetiky.

Kosmetický průmysl je velmi rozsáhlý a každý rok se vyrobí miliardy nejrůznějším produktů, která obsahují chemické látky zatěžující Zemi. Kromě toho velkou zátěž představují i plastové obaly, v kterých se produkty nejčastěji prodávají. U přírodní kosmetiky naopak často najdete recyklované nebo znovuplnitelné obaly, do kterých si už jen dokupujete náplně.

sérum

Přírodní kosmetiku u nás navíc vyrábí spousta českých firem, často i menších a máte jedinečnou možnost tak podpořit malé české obchodníky.

V oblasti přírodní kosmetiky najdete skutečně všechny druhy. Samozřejmostí je pleťová kosmetika jako odličovací přípravky, čistící přípravky na pleť, pleťové krémy a podobně. Tyto se doporučují zejména pro lidi s citlivou pletí, jelikož většinou obsahují šetrnější látky, než chemické a průmyslově zpracované přípravky.

přírodní kosmetika

Dále je možnost sehnat vlasovou kosmetiku, která nepoužívá silikony a sulfáty. Ze začátku si budete muset možná na tento způsob hygieny zvykat a vaše vlasy se budou chvilku vzpamatovávat z toho, že je již neobaluje vrstvička silikonu, ale poté se vaše vlasy krásně vyčistí, odlehčí a dodáte jim tu nejlepší péči.

Možná vás to překvapí, ale na trhu je i široký výběr dekorativní kosmetiky. Tu seženete v drogériích, parfumériích a nebo na různých e-shopech. Není problém sehnat rtěnku, oční stíny, make-up nebo dokonce laky na nehty. Pokud chcete dokonalé nehty za použití přírodní kosmetiky, vyzkoušejte přírodní laky na nehty https://www.pulo.cz/laky-na-nehty.php.