Karetní hry

Oblíbenou, převážně mezi dětmi je karetní hra Ježkovy voči. Na letních táborech, dlouhých cestách autem, autobusem či vlakem i za dlouhých zimních večerů splňuje přesně to, co se od karetní hry očekává. Jejím výchozím krédem je že dva je magické číslo a tři je moc. Hra obsahuje nejen karty číselné, ale karty průběžných a závěrečných bonusů. Pro jednoduchá pravidla a krátkou herní dobu ji rády hrají i děti předškolního věku. Vítězem se stává hráč, který získá největší množství bodů. Stejně tak čas nádherně vyplní i karetní hra Kořist. Při ní se vykládají na stůl s co největším množstvím karet stejné hodnoty.

Karetní hra ve stanu

Jenomže přitom je potřeba hlídat pozorně spoluhráče. Kteří mohou v nestřeženém okamžiku potřebnou kartu ukořistit a využít ji ke svému vítězství. V této hře je potřeba nejen rychle vykládat, ale stejně důležitá je rychlost při kořistění. Stovka číselných karet je doplněna pěti žolíky a jednou tlapou. Jak už sám název napovídá, v karetní hře Blafuj jde o jediné. Od počátku se všichni hráči snaží podstrkovat spoluhráčům karty s názvem zobrazeného zvířátka. Přitom ale není vidno, jaké vlastně je. Pokud není blafující hráč odhalen, o kartu spoluhráč přijde.

Karty

Pro možného vítěze, který získá čtyři karty se stejným zvířátkem, ale v okamžiku, kdy je na řadě s nabídkou karty spoluhráčům, ale už žádnou nemá, hra končí. Ke stolu s touto hrou může zasednout až šest blafujících hráčů. Pro dospělé a starší děti je novinkou strategická karetní fantasy hra Chlupatí zabijáci. Které se může najednou zúčastnit větší množství hráčů a její průměrná délka je okolo jedné hodiny. Výbušná koťátka si rychle získala oblibu u všech milovníků koček. A výbuchů. Tato karetní hra má naprosto jednoduchá pravidla, která se dají přirovnat k ruletě. Hráči se sesednou okolo stolu a postupně vybírají karty z balíčku. Až do doby, kdy jeden vytáhne explodující kotě. Zachránit ho může jediné. Zneškodňující karta. Pokud ji nemá exploduje a končí. Při této karetní hře si všichni užijí nejen napětí, ale rovněž dostatek zábavy a humoru.