Crash Bandicoot

Hra Crash Bandicoot je velice známá už od dob, kdy byla na scéně ještě herní konzole Playstation 1, ale doba jde dál a s nimi i herní konzole. Crash Bandicoot je dostupný i na Playstation 4. Koupit ji můžeme jako Crash N. Sane Trilogy, tedy 3 hry na jednom CD. Crash Bandicoot, Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back a Crash Bandicoot 3: Warped. Novinkou je k dispozici i Crash Bandicoot 4 It’s About Time. S novými konzolemi se mění i grafika a ovládání hry. Grafika je podstatně kvalitnější, ale stará klasická dobrá hratelnost. Na ní není, co měnit, ovládání je jednoduché, tak jak jsme zvyklí ze starších konzolí.

Crash N.Sane Trilogy

Crash je oranžová liška, která musí v každém kole doběhnout do cíle. Po cestě sbírá jablíčka za které získává životy, po cestě rozbíjí i krabice ve kterých může být ukrytý život, ale i ty jablíčka. Skáče a rotovací otočkou rozbíjí a ničí krabice a nepřátele. Hlavní záporná postava v této hře je doktor Neo Cortex, šílený vědec, kterého je potřeba zničit.

  • Crash Bandicoot – je oblast tří ostrovů, musí projít jednotlivýma koly, aby porazil zlého doktora a zachránil přítelkyni Tawnu. Levely (kola) jsou rozděleny od jednodušších úrovní po těžší.
  • Crash Bandicoot 2 – hra má pouze 25 úrovní, je to tedy o 5 méně než v jedničce. Nyní se nenacházíme na ostrovech, ale v portálech, které vždy spojí 5 úrovní v pěti patrech. Tady lze hrát levely v různém pořadí, nemusíme je hrát postupně jak jdou za sebou, tak jako to bylo v prvním díle.
  • Crash Bandicoot 3 – cílem tohoto pokračování je najít všechny krystaly, které jsou ukryté v každém levelu. Většinou je krystal umístěn až na konci úrovně.
  • Crash Bandicoot 4

V každém díle jsou bonusové kapitoly, které můžete hrát tolikrát, kolikrát chcete.

  • Crash Bandicoot 4 – zde trochu přitlačíme na obtížnost, některé úseky se zdají, že nemáme šanci je zvládnou, ale jak tomu přijdeme na kloub, tak už to jde snáz. Je zde více možností, jezdíme na kolejnicích, jsou zde nové typy beden a nový nepřátelé. Zahrajeme si tady i za další postavy. Když se zdá, že by jsme mohli hru zvládnout za pár hodin, tak jsme na omylu. Tenhle dil nabízí spoustu atraktivních bonusů. A jestli nám tohle všechno nestačí, tak můžeme zkusit se pustit do boje v rámci multiplayeru a porazit své kamarády.