Jak vybrat alkohol jako dárek?

Alkohol je velmi univerzální dárek. Samozřejmě se nehodí, pokud o obdarovávaném víte, že je zapřísáhnutý abstinent. Takovým dárkem byste mu asi moc radost neudělali. Jestli ale víte, že si občas rád dopřeje trochu dobrého alkoholu, nic vám nebrání v tom, abyste nějaký vybrali jako dárek.

V různých obchodech často seženete alkohol, který je rovnou i dárkově zabalený, případně jsou k němu přibaleny třeba skleničky, otvírák, vývrtka nebo cokoliv jiného, jako další pozornost. Existují také různé alkoholové sety, kde je třeba více druhů alkoholu v menších lahvičkách, takže má host možnost ochutnat více výrobků.

brandy

Pokud víte, jaký přesně má dotyčný rád alkohol, máte vyhráno. Vyberte tedy jeho oblíbený druh. Nehodí se ale, abyste dávali tu nejlevnější láhev, kterou v obchodě najdete. Hodí se určitě https://pyrotechnika.heureka.cz/sestaveny-kompaktni-ohnostroj-228-ran/ alespoň střední cenová kategorie. V případě, že víte, že je dotyčný velký znalec či třeba sběratel alkoholu, rozhodně sáhněte po vyšší cenové kategorii. Takové lahve už mohou být dost drahé a pokud na to momentálně nemůžete dát finance, je to naprosto v pořádku. Zkrátka zvolte jiný dárek, který určitě také udělá radost.

Jaký druh ale vybrat, pokud nevíte, co má dotyčný rád? Každého chutě jsou jiné, a i když obě pohlaví mohou mít rádi ty nejrozličnější druhy alkoholů, obecně můžeme říci, že ženy spíše tíhnou k sladším nápojům. Můžete tedy zvolit ovocné či jinak ochucené likéry, koňaky nebo ovocné pálenky se sladší chutí. U mužů mezi oblíbené nápoje patří whisky, gin nebo třeba brandy. Univerzálním druhem alkoholu je pak víno.

alkohol

Pokud víte, že dotyčný miluje pivo, i to může být zajímavou volbou. Můžete zvolit například dárkový balíček sestavený z piv nejrůznějších značek z různých koutů světa. Takový dárek jistě velmi rád ocení. Je dotyčný milovníkem míchaných drinků? Můžete mu koupit sadu k tomu, aby si mohl své drinky dělat doma a k tomu láhev či dvě kvalitního alkoholu pro jejich základ. Ten tvoří různé druhy alkoholu, ale neuděláte chybu s kvalitní vodkou nebo ginem.