Sportujte v každém věku

Jestli existuje něco, co bez pochyby přispívá k našemu zdravému životnímu stylu a k posílení našeho zdraví, je to pohyb a sport.

Chceme-li sportovat, máme k tomu mnoho příležitostí.

Děti školního věku mají řadu sportovních kroužků buď přímo ve škole, nebo v Domech dětí a mládeže, které fungují v každém městě. Kroužky budou přizpůsobené jejich věku a nejde až tak úplně o sportovní výsledky, ale o pohyb samotný, i když některé kroužky jsou zaměřené na konkrétní sport.

Projeví-li se u dětí sportovní talent, je dobré jej přihlásit přímo do sportovního oddílu. Dostanou odborné rady a jejich výkony se mohou rychle zlepšit. Zároveň se dostanou mezi další děti a tím mezi konkurenci, což v nich může navodit zdravou soutěživost.

sport

My dospělí můžeme sportovat buď na volných prostranstvích, v parcích, v lese nebo ve sportovních centrech. Na venkovních hřištích už dávno nejsou jen zábavné prvky pro děti, ale i řada posilovacích strojů pro dospělé, nebo dokonce posilovací stroje pro seniory. A v žádném věku není ostudou, zajít si zacvičit. Bojíte-li se strojů, můžete se věnovat i rychlé chůzi s hůlkami, tzv, nordicwalking.

Ale v zimě, anebo pokud se chcete navštěvovat odborně vedené kurzy, např. jógu, spinning, aerobik, nebo začít pod dohledem trenéra posilovat, musíte do sportovního centra. Rezervační systém vám pomůže zajistit si místo http://www.reflex.cz/clanek/reportaze/79532/aktivni-otec-hodina-synovi-kalhoty-proste-nekoupim.html na hodině a také si můžete vybrat, co by se vám v daném centru líbilo navštěvovat. Výhodou je i online registrace, protože pokud hodina na poslední chvíli odpadne, mohou vás informovat SMS zprávou dříve, než zbytečně vyrazíte z domu.

sport

Udržovat se v kondici je jedinečný způsob, jak si utužovat zdraví a dožít se vysokého věku. Zvlášť v době, kdy na nás útočí řada civilizačních chorob, je důležitý pohyb, protože má vliv i na naši imunitu.

Tak hybaj do cvičebního úboru a jdeme na to!