Nevíte kam na vysokou školu? Studujte na Univerzitě obrany

Výběr vysoké školy byste si měli velmi dobře rozmyslet. Může totiž ovlivnit celý váš budoucí život, především v oblasti vaší kariéry. Je důležité si vybrat takovou vysokou školu a obor, u kterého víte, že vás bude bavit a budete se mu chtít věnovat, nejlépe po zbytek života. Ne vždy to samozřejmě vyjde napoprvé, ale přesto se nad výběrem velmi dobře zamyslete. Česká republika má velmi rozsáhlou síť vysokých škol, proto bude váš výběr opravdu pestrý.

vysoká škola

Jednou z možností, kde studovat je Univerzita obrany. Ta se nachází v Brně a je unikátní v tom, že je to naše jediná vojenská škola v České republice. Jedná se o státní univerzitu. Univerzita nabízí opravdu širokou nabídku oborů, které můžete studovat napříč všemi fakultami. Na univerzitě najdete například fakultu vojenských technologií, fakultu vojenského zdravotnictví, fakultu zpravodajských studií nebo fakultu vojenského leadershipu.

Obory tu najdete jak bakalářské, magisterské, navazující magisterské i doktorské. Pokud se podíváme na některé zajímavé obory, tak studovat můžete například zdravotnické záchranářství, vojenského lékaře, geografii a meteorologii pro obranu a bezpečnost, kybernetickou bezpečnost, vojenskou strojní technologii nebo vojenský leadership. Uplatní se tu tedy studenti s širokým spektrem zájmů, kteří se zajímají o zdravotnictví, technologie nebo bezpečnostní práce.

univerzita

Univerzita nabízí pro studenty mnoho výhod. Třeba širokou nabídku ERASMU a dalších výměnných pobytů, kdy mohou studenti vycestovat nejen v rámci Evropské unie, ale i za její hranice, třeba na jiný kontinent. Nabízí také široký stipendijní program, v kterém můžete získat například tvůrčí stipendium nebo prospěchové stipendium

Škola pořádá každý rok pravidelně dny otevřených dveří, takže se můžete sami na vlastní oči přesvědčit, zda by to mohla být ta pravá vysoká škola pro vás.