Stěhování pianin nechte na odbornících

Pianino je velmi citlivý hudební nástroj, a jistě vám nemusíme vysvětlovat, že s ním při stěhování nemůžete nakládat, jako s kusem dubového polena. Patříte-li i vy mezi nadšence, co si rádi poradí sami a prokazují si tím vlastní schopnosti a sebevědomí, vysvětlíme vám, proč se raději obrátit na odborníky, a svépomocné práce realizovat raději někde jinde.

citlivý klavír

Pianino můžete poškrábat – velké kusy zejména starožitného nábytku a velké hudební nástroje můžete velmi snadno mechanicky poškodit při přenášení vzhledem k jejich vyšší hmotnosti. Nejste-li na podobnou práci zvyklí a také dostatečně silově vybavení a zruční, velmi snadno vám předmět sklouzne na zem, narazí do rohu omítky, když špatně odhadnete otáčení v prostoru, a poškodí se v dolní části, pokud s ním cvrnknete o práh.

stěhování pianin

Může vám sjet ze schodů – schodiště je jedním z největších nepřátel stěhování, a to zejména při chůzi směrem dolů. Musíte mít těžké předměty pevně fixované, případně na popruzích a musíte si být jisti, že je zvládnete přenést, aniž byste se uprostřed schodů museli zastavit. Pokud vám dojdou síly zrovna na úzkém schodišti, zejména s pianinem to může být pořádný malér.

Spadne vám na nohu – i to se stává u těžkých břemen a takové úrazy patří k velmi bolestivým a někdy i s trvalými následky po zlomeninách kůstek chodidla. A platí tu přímá úměra – čím je břemeno těžší, tím větší pravděpodobnost, že vám vyklouzne z ruky.

Poškodí se vnitřní citlivý mechanismus – pianina a klavíry se musí nosit, jak se říká, v rukavičkách, a profesionální stěhováci to dobře ví. Někdy stačí jen maličkost a vy se pak po stěhování pianin v Praze https://stehovani-mamut.cz/sluzby/stehovani-tezkych-bremen/nedoplatíte, pokud budete nuceni nástroj svěřit do opravy. A u historických kousků to bývají nevyčíslitelné škody. Dalším plus je, že stěhovací firmy mají uzavřená pojištění, tak proč toho nevyužít? Proč zbytečně riskovat úraz a majetkovou újmu?