V jaké formě existuje kolagen?

Víte, co to je kolagen? Kolagen je bílkovina nerozpustná ve vodě, která plní úlohu stavební jednotky pro naše tkáně. Jedná se tedy o látku, která je našemu tělu přirozená, jelikož ji sám vytváří. Naše tělo zvládne produkovat dostatek kolagenu do zhruba našich 25 let. Poté ho produkuje méně a méně. V tom případě je vhodné zamyslet se po tomto věku nad tím, že byste dodávali kolagen do těla i ve formě doplňků stravy. Předejte tak spoustě problémů, od bolestí kloubů až po špatnou kvalitu vašich vlasů a nehtů. A v těchto věcech je mnohem jednoduší prevence, než poté řešit následky nedostatečné péče o sebe sama.

kolagen

V jaké formě můžete sehnat kolagen jako doplněk stravy?

Vzhledem k tomu, že je kolagen v posledních letech opravdu velmi populární v oblasti zdraví, tak ho dnes seženete v nejrůznějších formách. Všechny seženete v lékárně nebo na specializovaných e-shopech, které prodávají doplňky stravy nebo přímo výrobky obsahující kolagen.

Kolagen seženete například klasicky v tabletkách, které spolknete a zapijete vodou. Dodržujte u nich předepsané dávkování a neberte si nikdy více. Účinek kolagenu tím nezvýšíte. Pokud vám dělá problém polykat tabletky a takových lidí je poměrně hodně, můžete zvolit kolagen ve formě kolagenového nápoje. V tomto případě pouze kolagen rozpustíte ve vodě, zamícháte a vypijete. Většinou má neutrální chuť či nějaké mírné ochucení pro lepší poživatelnost.

kolagen

Jinak najdete kolagen také jako obsah různých masek, sér a krémů. Kosmetický průmysl moc dobře ví, že kolagen je velmi ceněná látka v oblasti skin care, a proto ho do svých výrobků přidávají jak levné, tak i luxusní kosmetické značky. Stačí si tedy zvolit značku dle toho, jaký máte rozpočet na kosmetiku.

Obecně se nedá říct, v jaké formě vám doporučujeme kolagen konzumovat. Měli byste si vybrat především takovou formu, která bude vám osobně nejpříjemnější.