Barevná typologie žen

Barevná typologie je pro ženy jedna z dobrých možností, jak se dozvědět, mezi který typ se řadí. Čímž si usnadní ve svém životě mnohé. Nejenže zjistí jaká barva vlasů jí bude slušet, ale rovněž jaké odstíny líčidel používat. Ale to hlavní je pomoc při výběru oblečení. Protože každý barevný typ ženy má dopředu určeny barvy, které mu budou slušet. K tomuto zjištění stačí jediné. Navštívit odbornou pracovnici, která během dvouhodinové konzultace nabídne vše potřebné. Postupným přikládáním testovacích límců a šátků k obličeji se společně se svou klientkou dobere žádané informace. Do jakého barevného typu patří.

Barevná typolologie žen 

Jarní typ je první v řadě. Pro tyto ženy je typický světlý odstín jak kůže, tak i vlasů. A proto je potřeba citlivě přistupovat při barevném doplňování. Jak líčení, tak oblékání. Zásadou číslo jedna je pro tento typ jemná barevnost. A to i při barvení vlasů. Těmto ženám rozhodně nebudou slušet tmavé odstíny. A černé barvě by se měli vyhnout docela. Jak v líčení, tak v barvě oblečení. Slušet jim bude celá paleta méně výrazných barev. Ani šperky by neměly být výrazné.

Druhým typem je typ letní. Jak už název napovídá, tyto ženy se v létě dobře opalují. Což jim umožňuje volit i výraznější oblečení. Ať už chladné odstíny, tak i pastelové. Bát se nemusí ani při výběru líčidel. Za vyzkoušení stojí i kouřové. Ideální barvou vlasů je pro tento typ přírodní, popelavá. Zlatu je vhodnější se vyhnout a šperky mohou být zdobeny rubíny či granáty.  

Letní typ

Podzimní je třetím typem v barevné typologii žen. Stejně jako u jarního, je barva očí modrá, zelená či oříšková. Přírodní materiály jsou ideálním řešením při hledání vhodných šperků. Stejně tak acháty nebo jaspis. Z barev oblečení je nejvhodnější vybírat z teplých odstínů rezavé, měděné, oranžové. Těmto ženám sluší i khaki modely. Přírodní odstín vlasů bývá u podzimního typu nejčastěji kaštanový. S červeným podtónem. Který není potřeba měnit.

A v našich končinách rozšířený je i typ zimní. Pro ženy tohoto barevného zařazení platí, že jim budou slušet studené barvy. Ať už vlasů, tak i líčení a oblečení. Bílo-černá kombinace je základním kamenem jejich šatníku. Tyto ženy si mohou dovolit i studené tóny barev reflexních. Dobrou radou, před návštěvou kadeřníka je, aby si nikdy nenechaly vlasy obarvit na teplé odstíny žluté či rezavé. Jejich půvab vynikne s tmavšími vlasy či stříbrnými pramínky v nich. Rovněž černá barva vlasů ženám zimního typu sluší.