Ženy ve světě kde vládnou muži

Ženy se v poslední době velmi začali prosazovat v oborech, které ještě donedávna hlavně ovládali muži. Je to správně nebo takto není společnost nastavená? O ženách se ví, že se jen tak něčeho nezaleknout a dokážou vynikat i v mužských profesích. Příkladem může být například ženské hokejové družstvo, ženy, co hrají úspěšně fotbal, ale také třeba ženy, které figurují ve vrcholné politice. Jako například slovenská prezidentka. Ale je to správně? Nebo toto je pro společnost extrémní záležitost. V tomto článku nebudeme probírat téma rovnoprávnosti žen.

žena

Ano, ženy mají nárok na to samé jako muži a určitě je dobře, že společnost k tomu dospívá. Je to sice neustále nějaký ten běh na dlouhou trať, ale určitě to není už tak kontroverzní téma jako například před 100 lety.  Určitě je správné, že ženy se dostávají na pozice, které ještě nedávno obsluhovali jen muži. Díky tomu přináší do daného oboru nový nadhled, možná trochu elegantnosti. Ale co na to muži? Co si budeme vykládat, určitě to všichni nevítají s otevřenou náručí. Stále mezi námi v této moderní společnosti existují muži, kterým se toto nelíbí a ženu vidí pouze doma v zástěře, kolem ní spousty dětí a na plotně oběd.

královna

I když jsem žena budu souhlasit, že žena by měla být ta rodinná opora, která se stará o to, aby doma byl teplý oběd, večeře, děti měli úkoly a bylo doma čisto, ale také si myslím, že ženy mají co říct na vrcholných pozicích různých firem, politiky a ukázat tak, že jsou silné a chytré. Příkladem může být i například britská královna Alžběta II., která vládla přes 70 let a lidé ji milovali. Proto pokud jste žena a ráda byste v životě něco dokázala, běžte do toho. Jedinou překážkou jste vy sama. A když překonáte tento strach, uvidíte, jak vše půjde. Neříkám, že to bude lehké, ale pokud se nevzdáte určitě něco dokážete i v tom světě, kde si myslí, že vládnou hlavně muži.