Hypotéka pro všechny

Nikdy bych netušila, že existuje hypotéka bez příjmu. Jak tohle mám chápat? Co tohle znamená? To je to, třeba když nemám žádnou práci a nemám žádný příjem, a přesto budu mít nárok na hypotéku? Tohle vůbec nechápu a nerozuměla jsem tomu. Tak jsem se ihned koukla na internet, abych pochopila, co to znamená hypotéka bez příjmu. Sice jsem se moc nemýlila, ale stejně mi to nešlo do hlavy. S přítelem jsme si totiž chtěli vzít nějakou hypotéku, ale nevěděli jsme, jaká hypotéka pro nás bude ta pravá. Protože přítel jediné věděl to, tak že je hypoték opravdu velké množství na našem trhu.

Spočítejte si splátky.

Takže nebude jednoduché si některou hypotékou, která bude kvalitní a přesně pro nás, vybrat. Nakonec to stejně dopadlo tak, že jsme na internetu asi tři dny hledali nějaké nevýhodnější hypotéky, ale nám to přišlo opravdu všechno velmi drahé, strašně vysoké splátky. Sice musím říct, že s přítelem dohromady máme docela slušný výdělek, ale i tak se nám zdálo velmi drahé, že bychom třeba dávali patnáct tisíc korun měsíčně za hypotéku pryč. To je docela hodně, to by naše domácnost nezvládla.

Každý chce vlastní dům.

Tak jsem si řekla, že hypotéka bez příjmu pro nás asi nebude ta pravá. Nicméně ale v bance nám řekli pravý opak. Řekli nám, že hypotéka bez příjmu pro nás bude úplně ideální. S přítelem jsme se na sebe podívali, nevěděli jsme, co na to říct. Tak nám paní v bance všechno pořádně vysvětlila a my jsme s přítelem změnili názor. Takže to vlastně můžeme zkusit. A nakonec to všechno dopadlo skvěle. Asi za čtyři měsíce nám přišel dopis, že máme hypotéku bez příjmu schválenou a my jsem byl štěstím bez sebe. A co říkáte vy na hypotéku bez příjmu? Vzali byste si jí nebo byste byli raději pro ty úplně klasické hypotéky, které byly dříve? Tak je prima, ale můžete zkoušet i různé typy hypoték, třeba vás zaujmou. Nikdy nevíte, co vás zaujme.