Tekuté svačinky pro vaše hubnutí

Svačinky jsou v hubnoucím jídelníčku důležité. Je pravdou, že někomu nevyhovují, a stačí mu jen snídaně, oběd a večeře, ale někteří si naopak nedovedou představit fungovat bez malých svačinek mezi jídly. Svačina by vás měla zasytit ale nebýt zároveň příliš těžká. Měla by vám dodat energii v mezičase mezi hlavními jídly a předejít tak tomu, že u dalšího jídla vás přepadne vlčí hlad a vy toho sníte daleko více, než jste původně zamýšleli.

Smoothie

Smoothie je rychlá a zdravá vitamínová bomba, která vám dodá hodně energie, jelikož se skládá především z ovoce, které obsahuje fruktózu, kterou řadíme mezi jednoduché cukry. Výhodou smoothie je, že si ho můžete seskládat ze surovin, které máte rádi. Své oblíbené ovoce a zeleninu dáte do mixéru, přidáte tekutý základ, který může tvořit obyčejná voda, kokosová voda nebo v některém případě třeba rostlinné nebo kravské mléko a vše rozmixujete. Vynikající kombinace je například pomeranče, maliny, jahody a banán. Narozdíl od šťáv připravovaných v odšťavňovači, ve smoothie mixujete celé ovoce, takže zůstane zachována důležitá vláknina.

smoothie

Proteinový shake

S podobně jednoduchou přípravou můžete svačinku zaplácnout i proteinovým shakem. Jeho výhodou je, že na rozdíl od smoothie obsahuje hodně bílkovin, takže vás udrží déle sytými. A je vynikající. Můžete si ho připravit na hodně způsobu, dle své chuti. Připravte si tekutý základ, protein v oblíbené chuti a něco, co chcete do shaku přimíchat. Nasypte vše do mixéru a rozmixujte. Vynikající kombinací je například mléko, arašídový nebo čokoládový protein, banán a lžíce arašídového másla.

protein shake

Hotové koktejly

Již připravené koktejly, které prostě jen rozmícháte v shakeru. Takovým koktejlům se někdy říká i nápoje na hubnutí. Jejich největším benefitem je, že obsahují všechny důležité složky potravy, včetně pořádné dávky bílkovin, takže vás zasytí a dodají vám potřebnou energii. Příprava je velmi snadná, ze všech tří tipů je to ta nejjednodušší, tudíž vám zabere i nejméně času. Na výběr u těchto koktejlů navíc máte spoustu příchutí, takže si můžete vybrat to, co vám nejvíce chutná.