Topení v podlaze
Podlahové vytápění, které instalují instalatéři v Ostravě Porubě Instalatér info, vám nabídne tolik pozitivních vlastností, že bychom si o nich mohli něco povědět:
V první řadě je vše skryto podlahou, nikde žádný radiátor, nikde v místnosti žádný ventil, který by hyzdil obývací pokoj. Obslužné ventily se nachází až u topného zdroje a jsou mimo obytné místnosti. Nepotřebujete tedy zakrývat radiátory žádnými závěsy, záclonami nebo dřevěným bedněním.
Podlahové topení není nutné a ani žádoucí vytápět na teplotu, jak je tomu u radiátorů, tedy zhruba na 70 stupňů Celsia, zde se voda zahřívá pouze na teplotu o něco nižší než je teplota lidského těla, s maximální hranicí 29 stupňů a v koupelnách o několik stupňů vyšší, na 33 až 35 stupňů Celsia. Tím pádem se také snižují náklady na vytápění.
Náklady jsou nižší i díky tomu, že je potrubí rozvedeno obvykle po celé ploše místnosti, a tím pádem je prohřívána rovnoměrněji, než když roztopíte radiátor, od něho stoupá teplý vzduch ke stropu a odtud se teprve šíří dál do místnosti. Toto jednoduché pravidlo si uvědomíte tehdy, když se na radiátor zadíváte – ten je položen ve svislé poloze, a tudíž veškerá jeho topná plocha je vůči obytné zóně kolmá a tím, že je teplý vzduch lehčí, a že stoupá ke stropu (na stejném principu fungují horkovzdušné balóny), bude vždy u podlahy chladněji a u stropu tepleji.
Dalším plus je teplo na bosá chodidla, a to oceníte i tehdy, nemáte-li na podlaze koberec, ale třeba kamennou dlažbu. V takové místnosti vám není zima na nohy a horko na obličej, teplo se udržuje v téměř konstantní míře v celém obytném prostoru, a tím pádem také nemusíte místnosti vytápět na 24 stupňů, ale stačí třeba jen na 20.
Problematické dnes není ani řešení závad a případné úniky vody z podlahového topení, protože existují metody, jak závadu objevit s velkou přesností, např. pomocí formovacího plynu.