Ekologická móda

Móda je v dnešní době velké téma. Snad díky tomu, že ten, kdo se v módním byznysu pohybuje ví, že množství peněz, které se v něm pohybuje je neuvěřitelné. Každé nové roční období, které přichází nese s sebou také nové kolekce ve všech možných obchodech s oblečením. Pokud si je nekoupíte, jste „out“ a to, které Vám téměř nepoužité z minulé sezóny visí ve skříni, je pravěká vykopávka. Tak nějak podobě se situaci snaží vylíčit reklamy a všichni prodejci, jen aby Vás i tentokrát donutili utratit vydělané peníze na jejich zboží. Při tom to tak vůbec nemusí a nemělo by být.

fastfashion

Oblečení, které máte z předchozích let klidně můžete nosit i letos, ovšem téměř jisté je, že svojí kvalitou už bude mnohem níže než v době, kdy jste si je kupovali. V ten moment, když už si doopravdy potřebujete koupit něco nového, je nutné, pořádně si rozmyslet, co to bude, co přesně od tohoto oblečení požadujete a jak dlouho chcete, aby Vám vydrželo. Pokud jedním z Vašich požadavků je právě možnost nosit daný kousek ještě několik dlouhých let, je dobré navštívit dražší obchody. Ne proto, abyste se mohly holedbat značkou, která je na něm vyšita, ale kvůli tomu, že s vyšší cenou je spojena také často lepší kvalita. Také mnohdy střihy u těchto dražších kousků jsou lepší, lépe padnoucí i lichotivější.

moderní oblečení

Tajemstvím, jak je možné nakoupit jednou oblečení a po dlouhé roky je již neobměňovat, je také v tom, že místo aktuálně moderních a trendy kousků, sáhnete po něčem nadčasovém a klasickém. Takovým kousků nebude vůbec vadit, když je budete nosit po dobu několika let, ba naopak. Postupně třeba budete dokupovat pouze doplňky, kterými budete schopni svůj outfit oživit a pozměnit tak, že nebudete mít nikdy pocit, že by byl fádní a nudný. Tímto způsobem můžete mít nejen čistší skříň, ale také nebudete zatěžovat svou peněženku neustálými nákupy nekvalitního oblečení.