Sporty vhodné pro děti

V dnešní době máme na výběr z nepřeberného množství sportů. Je jen na nás jak své děti chceme zabavit. A kam je chceme směřovat do budoucna. Je smutné, že v dnešní době se spíše upřednostňují mobily. Děti místo nějakého sportu sedí u obrazovek. A bohužel se zábavou pro ně stalo sdílení společných fotek na platformách. A některé děti dokonce berou formu sportu jako trest. Ne jako za odměnu. Nejsou vedeni k tomu aby sportovali a vedli zdravý životní styl. Situace se tím stala více než vážnou. A proto bych ráda apelovala na všechny rodiče. Nenechme děti jen kontaktu s digitální technologií.

fotbal

Dejme jim prostor a možnost pobýt na čerstvém vzduchu s kamarády. Nejdůležitější na začátek je domluva mezi dětmi a rodiči. A to hlavně pro dítě. Přeci žádný rodič si nepřeje zkazit mu chuť do dalšího sportování. Mohl by totiž vzniknout blok. A ten se pak opravdu těžko odbourává. Je to nákladné a vyčerpávající. A nikdy nevíte jestli se úsilí vyplatí. Není vhodné postavit si hlavu a dítě do něčeho nutit. V první řadě to musí dítě bavit. A na rodiči je, aby talenty bedlivě sledoval. A poté navrhnul tu nejlepší volbu. Děti od nejmladšího věku tří do pěti let by se vůbec neměli přetěžovat. Na začátek stačí dvě sportovní aktivity týdně.

dívka na fotbale

Což vychází na zhruba dvě až čtyři hodiny týdně. Další co je potřeba udělat před přihlášením dítěte do kroužku je schůzka s pediatrem. Ten zdravotní stav dítěte zná nejlépe a poradí jestli je sportovní aktivita vhodná. Mezi asi nejlepší sport na začátek je plavání. Dítě se tak všestranně učí používat své vlastní tělo. Ať už se jedná o koordinaci, sílu a vytrvalost. U dětí, která jsou již starší je hlavně důležité dostat na výběr. Nejlepší je zapojit obě možnosti. A to jak sport individuální se sportem kolektivním. Hodně štěstí přeji při výběru nejlepšího.