Příspěvek na dítě 5000 Kč

Vláda se dohodla na schválení jednorázového příspěvku pět tisíc korun letos v dubnu. A to s tím, že budou vyplácet na každé dítě do osmnácti let jeho života. A to pro všechny rodiny nevyjímaje. Podmínkou však zůstává, že příjmy rodiny nesmí přesáhnout hrubý příjem jednoho milionu korun. Dávka se vyplácí vždy jednorázově. Je určena na pomoc rodinám s dětmi. Má pomoci hlavně s narůstající inflací. Zdražováním energií a to především elektrické nebo se zaplacením dodávky plynu. Nebo při koupi pomůcek do školy a oblečení. Vláda si totiž nepřeje ještě větší zadluženost rodin.

inflace

Aby neustále nevznikal začarovaný kruh. Pro některé rodiny neřešitelný. Příspěvek nepodléhá žádné dani. A žádat mohou i cizinci jen musí u nás v České republice mít dlouhodobý pracovní úvazek a bydliště. Není podmínkou, že žádost musí podávat jen rodiče. Je povoleno zažádat i pěstounům, partnerům rodičů a vdovcům nebo vdovám. Dohromady má na jednorázový příspěvek nárok až 1,1 milionu domácností. Automaticky chodí peníze všem, kteří pobírali v červenci přídavky na děti. Této skupině už byli peníze vyplaceny na začátku srpna. Pokud ale přídavky na děti nepobíráte musíte si zažádat.

chudoba

A to bud` elektronicky v portálu MPSV Jenda. A nebo Vám nezbyde nic jiného než si dojít na pobočku osobně. A to na Czech POINT na příslušném úřadě. Pokud by Vám nebylo cokoliv jasného nebojte se zeptat. Výplata dávky probíhá do konce měsíce následujícího ve kterém nabylo právní moci. Bylo také hlášeno, že systém je hodně přeplněný. A že dávky neodcházejí v takové rychlosti jak se předpokládalo. Takže se nebojte vyčkat a žádost si kontrolujte v aplikaci. Po zpracování žádosti Vám přijde na email nebo telefonní číslo potvrzení o schválení. Úřady začaly příspěvek vyplácet od 24.srpna. A pak už jen čekáte na vyplacení. Hodně štěstí a trpělivosti.