Jak platit bez vlastních peněz?

Pokud má člověk dost svých peněz, má to v životě o poznání jednodušší než ten, kdo takový dostatek peněz postrádá. Kdo má své peníze, může přijít kamkoliv a koupit si tam cokoliv, co potřebuje nebo chce mít, protože mu za peníze každý ochotně vyhoví a poskytne mu vše žádané.

Jenže co lidé, kteří dostatek peněz nemají? Jak to mají zvládnout tito, když sice mohou po něčem toužit, ale nikdo jim to nedá? Ti prostě musí takové potřebné peníze také někde sehnat. Ale protože se jim je v dané chvíli nedaří vydělat, mohou si je podobní lidé často jedině půjčit. A to samozřejmě od někoho, kdo je ochotný jim půjčku poskytnout. Což není zase až tak častým úkazem. Protože lidi, kteří nemají dost vysoké příjmy a čisté registry dlužníků, v bankách obvykle odmítnou, takovým tu nedají ani korunu kvůli potenciálnímu riziku, že tito nebudu schopni získanou půjčku řádně splatit.

staré mince

A co dělat, kdy člověk nemá vlastní peníze a v bance mu nic nepůjčí? Kde vzít peníze potom?

Potom je tu pro lidi obvykle už jenom nebankovní hypotéka, a to z toho důvodu, že tuto dostanou běžně i ti, kteří by měli u jiných poskytovatelů půjček smůlu.

Ten, kdo si chce vzít nebankovní hypotéku, potřebuje vlastně jenom nějaký příjem, ze kterého by se tato dala splácet, plus nějakou nemovitost odpovídající hodnoty, kterou by se dalo za půjčené peníze, tedy za jejich vrácení, ručit. A není se tu třeba bát, že by někomu zamítli žádost z důvodu nepříliš vysokých příjmů nebo záznamů v registrech dlužníků.

staré bankovky

A z toho důvodu je nebankovní hypotéka vlastně dokonalá. A vlastně nejen z tohoto důvodu, ale i proto, že se tato získá docela výhodně a rychle, což jsou další nesporné přednosti takové nebankovní nabídky. O kterou je tím pádem často enormní zájem ze strany těch, jimž dočasně nestačí jejich vlastní příjmy k uspokojení všech potřeb.